Ancak paylaşılan bilgi işe yarar.

Akademik düzeyde olsun, popüler bilgi düzeyinde olsun, sağlık yayıncılığı özen ister, ciddiyet ister, emek ister. Toplumun ve bireylerin sağlıklı yaşam bilincini yükseltmek, bir ölçüde de, nitelikli ve etkili bir sağlık yayıncılığına bağlıdır desek yanılmış olmayız.

Diğer faaliyetlerin yanı sıra, sağlık yayıncılığına da kurumsal bir ciddiyet ve ağırlık getirmek üzere sağlık, eğitim, tıp konularında yaptığı yayınlarla sağlık kültürümüze katkıda bulunmayı hedefleyen Türkiye Eğitim Sağlık ve Araştırma Vakfı, bu amacın ilk adımı olarak üç aylık periyotla SD Sağlık Düşüncesi ve Tıp Kültürü Dergisi’ni yayımlıyor. Sağlık sektörümüzün yönlendiricileri başta olmak üzere sağlık ve tıp alanında söyleyecek sözü olan, düşünen ve üreten zihinlerin ortak sesi olmayı amaçlayan SD, çeşitli söyleşi, makale ve dizilerle okurlarına zengin bir içerik sunuyor.

Vakfımız, sağlık kültürümüze yeni açılımlar getirmek, “ancak paylaşılan bilgi işe yarar.” ilkesinin gereğini hayata geçirmek üzere, çeşitli kitaplar ve kitap dizileriyle de sağlık yayıncılığı faaliyetini daha kapsamlı hale getiriyor.